Jak powinno wyglądać wyposażenie pokoju w hotelu?

Udając się na wakacje, lub wyjazd służbowy, stajemy przed często niełatwym wyborem hotelu w, którym będziemy mieszkać. Przede wszystkim zależy nam na wysokim jego komforcie, oraz na tym żeby umożliwiał dostęp do najnowszych technologii takich jak telewizja, internet. Jak zatem powinien być wyposażony idealny pokój hotelowy?


Odpowiednie wyposażenie

wyposażenie hoteluWchodząc do wynajętego pokoju w hotelu oczekujemy, że jego wnętrze pozwoli nam poczuć się komfortowo i swobodnie. Powinno ono być przede wszystkim czyste i schludne, odpowiadające standardowi hotelu oraz robić niezapomniane wrażenie na kliencie. Wybierając hotel powinniśmy zwrócić uwagę na zdjęcia przedstawiające wyposażenie pokoju, nie powinno być zbyt wielkie ani też przesadnie minimalistyczne. Większość z hoteli zachowuje te proporcję oferując pokój, będące zarazem przestrzenne jak i zapewniające odpowiednią ilość miejsca na przywiezione przez podróżnych bagaże.

Najważniejszy jest sen

łóżka drewnianeNajważniejszą rolą którą powinien spełniać każdy pokój hotelowy jest zapewnienie jak najwyższego komfortu wypoczynku i snu. Dobierając wyposażenie takiego pokoju powinno zwracać się szczególną uwagę na odpowiednio dobrane łóżka oraz materace do spania. Jeśli zaś chodzi o kwestię łóżek najlepszym wyborem okażą się łózka drewniane, ponieważ cieszą się one ogromną popularnością a co najważniejsze są trwałe i łatwe w pielęgnacji. Ponadto wpasowują się w różnego typu style hotelowe. Przy doborze odpowiednich łóżek nie można zapominać aby posiadały one jak najbardziej komfortowe materace, przez co zwiększy się komfort snu gościa, który jest najważniejszy. Największy wybór znajdziemy w jednym z bydgoskich salonów oferujących różnego rodzaju materace. Warto tutaj również pamiętać aby były one w odpowiednich wymiarach, w zależności od tego czy są to łóżka jedno lub dwuosobowe.

Przyjazne otoczenie

pokój w hoteluKolejnym elementem dobrze urządzonego pokoju hotelowego są meble hotelowe. Ich odpowiedni dobór tworzy atmosferę takiego miejsca. Powinny one być jak najbardziej funkcjonalne, tak aby klient nie miał zbyt wielu trudności z rozpakowaniem swoich bagaży, a także z znalezieniem odpowiednich ubrań. Meble do hoteli powinny stanowić jednolity styl, który jest znakiem rozpoznawalnym danego hotelu, zarówno poszczególnych pokoi jak i holu hotelowego. Według portalu e-hotelarstwo.com  Idealnym uzupełnieniem wystroju będą elementy takie jak:

  • rośliny,
  • obrazy,
  • elementy dekoracyjne,
  • stylowe zasłony okien.

Uatrakcyjnią one przede wszystkim całe wnętrze hotelu, nadając jemu jego niepowtarzalny charakter. Elementy dekoracyjne powinny być przemyślane i odpowiednio rozmieszczone i wkomponowane w przestrzeń hotelową, tak by nie rzucały się zbyt nachalnie w oczy.

Rozpoznawalność to podstawa

szlafroki hoteloweWspółczesne trendy w branży hotelarskiej, zwracają uwagę na jego unikalność i rozpoznawalność na tle innych hoteli. Warto zatem aby nasz hotel posiadał niepowtarzalny znak, który będzie logiem hotelu. Sprawi to, iż zostanie on zapamiętany przez klienta, który przy kolejnym wyborze hotelu postawi właśnie na nasz. Coraz więcej hoteli decyduje się na użycie swego loga począwszy od wyposażenia łazienek hotelowych, przez dekoracje pokoi aż po ogólne elementy zastawy restauracyjnej hotelu. Najczęściej spotykanymi elementami zawierającymi logo hotelu stanowią ręczniki hotelowe, będące wyposażeniem każdego pokoju. Zazwyczaj są one w kolorach bieli, tak aby podkreślić wyjątkowość miejsca i jego rangę. W hotelach o najwyższym stopniu standardu znajdujemy artystyczną dekorację stworzoną z ręczników, po to aby zaskoczyć klienta i sprawić aby poczuł się on wyjątkowo. Kolejnym elementem o którym hotele nie powinny zapominać będą szlafroki hotelowe. Najlepiej aby były one pod kolor ręczników i także zawierały logo hotelu w którym przebywamy. Szczególnie ważne jest aby szlafroki wykonane były z możliwie najlepszego materiału, co pozwoli gościom na poczucie dodatkowego komfortu. Sprawdzą się one również w trakcie przejścia z pokoju hotelowego na basen lub saunę hotelową.

Podsumowując

Jak widać dobrze wyposażony pokój hotelowy zawiera w sobie wiele zróżnicowanych elementów, które odpowiednio połączone pozwalają aby gość poczuł wyjątkowość chwili i uczucie niezapomnianego komfortu podczas pobytu w hotelu.

2 thoughts on “Jak powinno wyglądać wyposażenie pokoju w hotelu?”

Dodaj komentarz